Категорії розділу

Про наше місто [2]
Інформація [2]
Для web-мастера [2]
Інформація для веб-майстра: SEO, заробіток, CMS, html & css
Робота в Internet [3]
Юмор [1]

Фотоальбом

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 77

Пошук

Погода

Гороскоп

Статистика

Публікації

Головна » Статті » Робота в Internet

30 речей щоб стати фрілансером

30 речей, про які повинна знати людина, перед тим як стати фрілансером 

Хочете бути фрілансером? Є багато речей, які вам просто необхідно знати. У цій статті я розповім про багатьох з них, обов'язково подумайте над ними, перш ніж повністю занурюватися під фріланс-бізнес. Сподіваюся, цей список буде корисним для вас, і ви зможете оцінити сьогоднішню обстановку справ і приготуватися до можливих проблем.

Це дуже важка праця

Якщо хто-то вас переконує, що фрілансінг - легка робота (та й взагалі не робота, а так, додаток до вашого звичайного дня), він не правий. Якщо ви шукаєте саме просте додаток до вашого звичайного робочого дня, фріланс не для вас. 

Ви не розбагатієте за 1-2 дні 

Ви можете бути на 100% впевнені, що не станете багатими відразу. Звичайно, є можливість зробити ваші доходи гідними, але це зажадає величезних зусиль і роботи зовсім не по 8 годин на день. Так, і не забудьте ще, що на початку вашого шляху буде важче за все, доведеться заробляти репутацію.

Більшість людей не відразу можуть заробити собі на життя, займаючись фрілансом 

Якщо ви почнете займатися фрілансом, не думайте, що в перший тиждень ви отримаєте стільки грошей, скільки вам необхідно для життя. Це дуже малоймовірно, правда. Тому рекомендую вам для початку поєднувати нормальну роботу з фрілансом у вільний час. Якщо перші доходи від фріланса дозволять вам нормально жити, що ж, це дуже добре, але таке трапляється рідко, на жаль. 

Працюючи ретельніше і більше, ніж на звичайній роботі, ви зможете домогтися точно такого-ж результату

Працюючи фрілансером, вам доведеться робити такі речі, про які на звичайній роботі і не замислюєшся (про бухгалтерію та сплату податків, наприклад). А це означає, що вам буде потрібно і додатковий час і сили на це, а на виході ви отримаєте той же результат, що й на звичайній роботі, але з додатковим навантаженням.

Ваш бос - це ви 

Як же чудово звучать слова про роботу на самоті, не залежачи ні від кого. Але не забувайте, що всі роботи потрібно здати в термін, тому ви самі повинні себе жорстко контролювати. А у деяких людей з цим проблеми (до речі, у мене теж). 

Ніхто не буде викидати вас з ліжка зранку 

Як я згадував вище, ви повинні бути самі собі босом. А це також означає, що ніхто не буде вас «будити» вранці (в лапках, тому що, працюючи на звичайній роботі ваш бос теж не буде вас будити, але у вас буде мотивація «Та мене ж звільнять до дідька, якщо я сьогодні спізнюся! »). Вам буде потрібно дуже жорстка дисципліна, вважайте фріланс своєю основною роботою, так вам буде простіше звикнути. Багато фрілансери саме через погану ранкової дисципліни, йдуть з цього бізнесу.

Вам доведеться піклуватися про всі фінансові питання 

Навіть якщо раніше вам не доводилося займатися різної фінансової дурницею, тепер ви не зможете відкрутитися від цього. Очевидно, ви могли б найняти кого-небудь для цього, але за це доведеться платити. На початку шляху зайвих грошей у вас не буде, тому постарайтеся як можна більше речей робити самостійно. Необхідно не просто економити на цьому, а й просто бути в курсі всіх фінансових питань, адже вам потрібно платити за рахунками, знати, скільки необхідно грошей, щоб прибутки вистачало на нормальне життя і відпочинок. 

Потрібно буде багато і старанно працювати, щоб заслужити репутацію 

Будучи фрілансером, а особливо недосвідченим і новим на цьому ринку, ваше ім'я нікому не буде відомо, як нова компанія, що увійшла на ринок. Значить, клієнти не стануть самі до вас йти і замовляти послуги. Ви повинні заробити хорошу репутацію, а зробити це можна тільки завзято працюючи. Ну а потім у вас не буде проблем з пошуком клієнтів, вони самі будуть вибирати саме вас у якості виконавця. 

Дорожіть кожним клієнтом 

Для багатомільйонної компанії один клієнт не важливий, можна сказати. Але для вас (в якості фрілансера) на рахунку кожен клієнт. Пам'ятайте це, коли берете на себе виконання нових проектів та їх підтримку надалі. Один клієнт цілком може позначити різницю між успіхом і невдачею - кожен місяць. 

Залиште що-небудь на «чорний день» 

Працюючи на звичайній роботі, ви знаєте, що зарплата вам гарантована у визначений день, та й її розмір ви теж знаєте. Будучи фрілансером, справи йдуть зовсім інакше. Якщо в цьому місяці у вас немає грошей на банківському рахунку або проектів, за які вам ось-ось повинні заплатити, можете вважати свою кар'єру закінченою. 

У вас не буде страховки і «білої» зарплати

Тут, насправді, все залежить від країни. Якщо говорити про Україну, то деякі компанії гарантують страховку, напевно (ну, у нас же тут безкоштовна медицина). З упевненістю можна говорити лише про те, що у вас не буде «білої» зарплати, якщо ви про неї не подбаєте, тобто не зареєструєте індивідуального підприємця. 

Подбайте про робоче місце 

Коли ви працюєте на звичайній роботі (стандартна обридла фраза, ага), ви знаєте, де ви будете працювати. Але тепер вам і про це доведеться піклуватися самостійно. Перед початком своєї фріланс-кар'єри, подумайте, де ви будете працювати. Звичайно, якщо у вас добре розвинене почуття відповідальності і вам не скучно будинку, ви можете зробити щось на зразок домашнього офісу, але не забувайте, що є і ко-воркінг центри, де за певну плату вам нададуть робочий простір, в загальному, все як на звичайній роботі.

Важко встановити межу між роботою і хобі

Якщо ви все ще збираєтеся стати фрілансером, однією з причин, напевно, є наявність часу на заняття тим, чим ви хотіли б займатися. Ні, ви, звичайно, зможете займатися тим, що ви любите, але, повірте, у вас для цього буде не так багато часу як здається. Ну, а якщо хобі виявиться важливіше, ви не зможете нормально працювати, що цілком ймовірно буде означати провал і закінчення вашої кар'єри.

Саме ви повинні будете платити за ремонт 

Коли у вас щось зламається, ви можете піти до боса і попросити заміни. Але ваш бос - це ви. До речі, подумайте про те, щоб у вас завжди були гроші на виправлення раптових проблем з комп'ютером та іншим обладнанням. 

Саме ви повинні будете платити за нове обладнання 

Так само як і з оплатою ремонту, ви повинні бути в змозі оплатити нове обладнання. Іноді в страховці обмовляється повна заміна речі, але таке буває не завжди, тому будьте готові платити. Та й взагалі, якщо ваш старий комп'ютер вже не в змозі відкривати макети по 30 мегабайт, варто подумати про покупку нового. 

Перші 3-6 місяців будуть дійсно важкими 

По крайній мірі, перші 3-6 місяців роботи фрілансером будуть дуже важкими. І це не тільки від того, що ви не звикли до нових умов праці. За цей час вам необхідно набрати базу клієнтів, які в подальшому будуть надавати вам роботу. Будьте готові і психологічно, і фінансово. 

Іноді вам доведеться працювати в режимі 24/7 

Коли ви - фрілансер, саме ви - власник вашого бізнесу. Це означає, що якщо щось не вийшло зробити вчасно, доведеться зсунути всі ваші графіки. Іноді це може означати і перехід на роботу 24/7 на деякий період.

Ви завжди повинні продумувати все заздалегідь

Якщо ви звичайна співробітник, за вас порахують всі терміни і всі розплануйте. А фрілансерам потрібно самим будувати плани на майбутнє, щоб переконатися, що часу на виконання завдання вистачає.

Вам доведеться робити те, що вам не подобається 

Ви, напевно, вибрали кар'єру фрілансера щоб робити тільки те, що вам подобається? Не думайте, що все буде саме так. Ви не завжди будете робити тільки цікаві речі. Час від часу вам доведеться робити проекти, які можуть здатися дуже складними, нудними і рутинними, але вам якось треба буде звести кінці з кінцями, тому ви будете їх виконувати, незважаючи на своє небажання. 

Ви будете мати справу зі складними клієнтами

Ми всі різні. Коли ви почнете працювати фрілансером, вам дуже часто доведеться знаходитися в тісному контакті з вашими клієнтами. Але у всіх людей різне уявлення навіть про самих звичайних речах, якщо ви думаєте, що зробити треба саме так, то ваш клієнт, може думати зовсім інакше, і він буде наполягати на своєму. Просто завжди намагайтеся знайти компроміс

Ви повинні знати, що будете говорити 

Ви - представник вашого бізнесу, ніяких менеджерів зі зв'язків немає, ніхто за вас про сказаних словах думати не буде. Це означає, що вам доведеться добре подумати, перед тим як сказати що-небудь своєму клієнтові. Одна невміла фраза може означати втрату клієнта, який на початку кар'єри вам дуже важливий. 

Готуйтеся до тривалій роботі за низьку оплату 

Коли ви будете працювати на себе, ви обов'язково помітите, що вам платять менше, ніж ви хотіли б. Тобто, витративши дуже багато часу і сил, ви отримаєте не стільки, скільки хочете, а стільки, у скільки оцінить вашу працю клієнт. Але пам'ятайте, клієнт не бачить як і скільки ви працюєте, йому важливий лише результат, за який він і платить. На щастя, ви можете самі визначати вартість своєї роботи, але на початку з цим буде важко, не здавайтеся одразу. 

Всі ринки мають злети і падіння 

Тобто у всіх ринків є «чорні» та «білі» періоди. Залежно від ринку, на якому ви працюєте, часом ви будете відчувати підйоми і падіння. Це не залежить від вас, просто варто з цим змиритися. За часів падінь, наприклад, можна йти в іншу нішу, якщо є така можливість. 

Не всі люди розуміють, що фріланс - дійсно важка робота

Думаєте, що всі прекрасно розуміють, що таке фріланс? А ось і ні. Ваші друзі та близькі, імовірно, вважають, що фріланс - легкі гроші. Їм буде важко вас зрозуміти, поки ви їм дохідливо не пояснив, що фріланс - такий же важка праця як і звичайна робота, але з накладенням великих зобов'язань. І тільки тоді у вас не буде проблем у спілкуванні з вашими друзями. 

Існує багато законів і правил, які вам необхідно прочитати 

Дуже рідко буває таке, що відкрити свою справу можна просто і без будь-якої бюрократичної метушні. У кожній країні існують свої правила і закони, що стосуються відкриття бізнесу, яким фріланс за своєю суттю і є. Якщо говорити про Україну, то вам, швидше за все, доведеться реєструвати ПП. Ви, звичайно, можете працювати, не реєструючи нічого, але тільки на свій страх і ризик. Та й навіщо вам таке? Користуючись нагодою, передаю привіт податкову службу України

Ви знаєте особливості оплати податків? 

Так само як і з законами, існують певні норми оплати податків. Настійно рекомендую ознайомитися з ними. Незнання може стати дорогим сюрпризом, який може зруйнувати ваш бізнес, наприклад. 

У вас завжди повинен бути «План Б» 

Досить часто реалії будуть розходитися з вашими планами, тому вам доведеться швидко адаптуватися до нових умов. Значить, ви повинні тримати на готове план «Б». Що ви будете робити в дні, коли немає роботи? А якщо клієнт передумає і щось змінить в останній момент? І як ви будете робити те, що не встигли зробити з-за своєї хвороби, наприклад? Загалом, варто продумати всі ці речі.

Вільний день - не означає менше роботи, а навпаки 

Якщо у вас немає оплачуваних проектів на сьогодні, це не означає, що ви зможете просто відпочити і подивитися пару нових фільмів. У такі дні ви можете зайнятися власними проектами, наприклад, або зробити що-небудь для залучення клієнтів. Так що подумайте, перед тим як почати дивитися новий серіал, краще зробіть що-небудь корисне, якщо у вас є час 

Конкуренти є завжди, причому їх багато

Як тільки ви ввійдете в світ фріланса, ви швидко побачите, що у вас багато конкурентів. Це означає, що ви не зможете чекати, що клієнти самі до вас прийдуть. Вам завжди доведеться робити щось, щоб залишатися конкурентоспроможним, не поступаючись своє місце противнику.

Ви повинні бути в змозі швидко вносити правки 

Клієнти можуть вимагати змін чого-небудь в останні хвилини, наприклад, потрібно перенести зустріч через чиюсь хворобу. Варіантів багато, але ви завжди повинні бути готові вносити зміни в терміни. 

Бути фрілансером іноді досить дорого 

Як ви, напевно, зрозуміли з заголовка, фрілансінг може виявитися досить дорогий штукою часами. 

Ви зможете заробляти більше кожну годину, але також будете нести великі витрати 

Це просто підрахувати, але не завжди легко запам'ятати. Сума яку платять ваші клієнти буде дорівнювати найбільшій ціні години вашої роботи в якості постійного працівника. Однак пам'ятайте, передбачається, що оплата покриє всі витрати. 

Вам доведеться сказати НІ певних розділів у зоні бізнесу 

Уміння говорити «ні» може виявитися дуже важливим для вас, інакше ви будете працювати в режимі 24/7 і все одно не зможете закінчити всю роботу. Це вплине на якість вашої роботи, ваше фізичне і психічне здоров'я а так само на ваших клієнтів.

Часом вам доведеться сказати НІ особистим проектам 

Якщо щось не йде за планом, і хтось повинен зробити додаткову роботу в останню хвилину, щоб закінчити що-небудь, цією людиною можете бути Ви. Це означає, що іноді ви повинні сказати «ні» багатьом іншим речі, така сувора реальність фрілансінга.

І в заключенні

Ця стаття призначена не для того щоб налякати Вас, а для того щоб ви зрозуміли, фріланс - це не легкий шлях. Ви повинні переконатися, що у вас є те що як видається і, думаю, ці речі ретельно підготовлені заздалегідь. Це дозволить вам уникнути безлічі безсонних ночей. Сподіваюся, ці поради допоможуть вам краще підготуватися для того, що чекає на вас попереду, допомогти вам в успішній і безтурботним кар'єрі фрілансера, якщо ви вирішили спробувати фріланс. 

Це може бути дуже стоять і пов'язаним з великою кількістю позитивних побічних ефектів, як тільки ви досягнете успіху. Коли ви будете добре планувати ваш розпорядок дня ви іноді будете мати можливість взяти відпустку, побути з вашим чоловіком, дружиною або дітьми, коли це важливо, планувати свята відповідні решта планам сім'ї та багато іншого. Просто пам'ятайте, будьте обережні і ви цілком можете бути одним з тих, хто досягає успіху! :)

Кохайтесь ))

Категорія: Робота в Internet | Додав: Admin (22.07.2010)
Переглядів: 7626 | Теги: фріланс, freelance, Інтернет, фрілансер, робота | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0

Свіжі публікації

[11.04.2009][Про наше місто]
Рідне місто (0)
[03.06.2009][Для web-мастера]
Як "зацінити" власний сайт? (0)
[03.06.2009][Для web-мастера]
Ключові слова (0)
[04.06.2009][Інформація]
Корисна інформація (0)
[04.06.2009][Робота в Internet]
Фрілансери (0)
[04.06.2009][Робота в Internet]
Основні умови роботи фрілансером (0)
[11.06.2009][Юмор]
Дитяче порно (1)
[21.07.2010][Інформація]
Заборгованість у спадок (0)
[22.07.2010][Робота в Internet]
30 речей щоб стати фрілансером (0)
[15.07.2015][Про наше місто]
Нові сервіси порталу (0)